Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Országos Felsőoktatási Környezettudományi Diákkonferencia

2016. március 25.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt/Önöket a XV. Országos Felsőoktatási Környezettudományi Diákkonferencia ünnepélyes megnyitójára. Időpont: 2016. március 30., szerda, 13.30 óra. Helyszín: SZTE TTIK Egyetem utcai épülete (BTK), I. emelet, Földtudományi Nagyelőadó.

A Szegedi Tudományegyetem TTIK Környezettudományi és Műszaki Intézet szervezésében 2016. 03. 30. - 04. 01. között Szegeden rendezik meg a XV. Országos Felsőoktatási Környezettudományi Diákkonferenciát.

A két évenként megrendezésre kerülő konferencia a környezettudomány-környezetvédelemi felsőoktatás legrangosabb országos rendezvénye. Közel 130 előadás hangzik el a 3 napon 12 szekcióban.

A rendezvény egyrészt a környezetvédelem iránt elkötelezett hallgatók országos/regionális szintű szakmai bemutatkozásának ad teret, másrészt szorosabbra kívánja vonni a felsőoktatás és a gazdasági szféra kapcsolatát. Ezért a rendezvényre az összes környezetvédelem témában érdekelt hazai es magyar nyelvű romániai egyetem diákja és oktatója mellett a környezettel kapcsolatos gazdasági tevékenységeket végző cégek is meghívást kaptak.

A konferencia két fővédnöke: Dr. Áder János köztársasági elnök és Dr. Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter.

A konferenciát megnyitja:

Dr. Rákhely Gábor intézetvezető, SZTE TTIK Környezettudományi és Műszaki Intézet

Köszöntőt mond:

Dr. Mucsi László dékán, SZTE Természettudományi és Informatikai Kar

A megnyitón előadást tart:

Nagy Sándor, városfejlesztési alpolgármester, Szeged M.J. Város Önkormányzata

Dr. Ágoston Csaba elnök, Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetsége

A rendezvény honlapja és a részletes program itt érhető el.