Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Egyháztörténeti konferencia Koszta László emlékére

2016. március 17.

Koszta László, az SZTE 2015-ben elhunyt történész professzora emlékére nemzetközi konferenciát szervez a Szegedi Tudományegyetem, valamint a SZAB Filozófiai és Történettudományi Szakbizottság.

Középkori egyháztörténeti konferencia Koszta László emlékére

Időpont: 2016. március 21. (hétfő) 10:00-18:00, március 22. (kedd) 9:30-16:00

Helyszín: MTA Szegedi Akadémiai Bizottság székház (Szeged, Somogyi u. 7.)

Résztvevők: Bélfenyéri Tamás-János, Kovács Mihai, Vekov Károly (Babeș-Bolyai Tudományegyetem); Marie-Madeleine de Cevins (CERHIO-Université Rennes 2); Múcska, Vincent (Comenius Egyetem, Pozsony); Bradács Gábor, Pósán László (DE); Szabó Pál (Délvidék Kutató Központ); Fábián Laura, Gál Judit (ELTE); Kristóf Ilona (EKF); Sroka, Stanisław (Jagelló Egyetem, Krakkó); Szende László (Magyar Nemzeti Múzeum); Kurecskó Mihály (MNL OL); Novák Ádám (MTA-DE Lendület kutatócsoport); C. Tóth Norbert, Teiszler Éva (MTA-SZTE-HIM-MNL OL MMK); Barabás Gábor, Fedeles Tamás, Kiss Gergely, Szeberényi Gábor (PTE); Bartha Annamária, Galamb György, Halmágyi Miklós, Homonnai Sarolta, Hunyadi Zsolt, Kőfalvi Tamás, Petrovics István, Tóth Sándor László (SZTE); Vajda Tamás (SZTE Levéltár); Berend Nóra (University of Cambridge); Vida Beáta (Veszprémi Érseki Hittudományi Főiskola)

Program: 2016. március 21. (hétfő)

10:00–10:10 Megnyitó;

10:10–12:30 Szerzetesrendek I. szekció (levezető elnök: Hunyadi Zsolt);

14:00–15:40 Pecséthasználat, hiteleshelyek szekció (levezető elnök: Homonnai Sarolta);

16:00–17:20 Anjou-kor (levezető elnök: Sebők Ferenc);

17:20–18:00 Késő középkor szekció (levezető elnök: C. Tóth Norbert).

2016. március 22. (kedd )

09:30–11:10 Egyházi intézmények, társadalom (levezető elnök: Kiss Gergely);

11:30–12:50 Prelátusok (levezető elnök: Fedeles Tamás);

14:20–16:00 Korai magyar történelem (levezető elnök: Almási Tibor);

15:50–16:00 Zárszó.

Az SZTE, valamint a SZAB Filozófiai és Történettudományi Szakbizottság konferenciájára tisztelettel hívjuk, szeretettel várjuk az újságírókat, a médiumok, a szerkesztőségek munkatársait!