Sajtóarchívum

Sajtóközlemény - Lézeres alkalmazások – fölkészülés az ELI-ALPS kutatóközpont szakmai kihívásaira, 2015. július 13–18.

2015. július 13.

2015. július 13 és 18 között, idén második alkalommal rendezi meg a Szegedi Tudományegyetem a „Lasers in Medicine and Life Sciences (LAMELIS)” című, egyhetes nyári iskoláját, amelyen jeles külföldi és hazai előadók ismertetik meg a hallgatókkal a lézerek orvos- és élettudományi célú fölhasználási lehetőségeit. Az esemény része az „»ELITeam«- ELI Intézet létrehozása a Szegedi Tudományegyetemen: interdiszciplináris kutatások megalapozása a lézerek és alkalmazásaik területén” című (TÁMOP-4.2.2.D-15/1/KONV-2015-0024 jelű) projektnek.

Szeged városának nagy büszkeségre ad okot, hogy a nagyszabású európai uniós lézerprogram, az ELI (Extreme Light Infrastructure) egyik helyszínévé választatott. Szeged az ELI-ALPS (Attosecond Light Pulse Source — attoszekundumos fényimpulzusforrás) névre keresztelt létesítménynek ad majd otthont. Ez a központ az ultragyors atomi és molekuláris folyamatok vizsgálatán túl az orvos- és élettudományoknak is új lehetőségeket kínál. Ezen lehetőségek áttekintésére a Szegedi Tudományegyetem Orvosi Fizikai és Orvosi Informatikai Intézete egyhetes nyári iskolát szervez 2015. július 13. és 18. között magyar és külföldi orvostanhallgatóknak és fizikushallgatóknak Lasers in Medicine and Life Sciences címmel, a TÁMOP-4.2.2.D-15/1/KONV-2015-0024 projekt finanszírozásával, valamint az Eötvös Loránd Fizikai Társulat és a Magyar Biofizikai Társaság szakmai támogatásával.

esza_felso