Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Mekkora a városi zöldfelületek klíma javító hatása?

2015. október 07.

Többek között a fenti kérdésre is választ adnak a Szegedi Tudományegyetem Éghajlattani és Tájföldrajzi Tanszékének munkatársai és más neves szakemberek a „Települési zöld infrastruktúra tervezés a klímaváltozás tükrében" című konferencián.

Tisztelt Szerkesztőség! Kedves Kolléga!

Az SZTE Éghajlattani és Tájföldrajzi Tanszékén évtizedek óta folyó városklíma kutatások legújabb eredményei is azt bizonyítják, hogy a klímaváltozás várható kedvezőtlen hatásainak mérséklésében a klímatudatos szemlélettel megtervezett városi zöldfelületek egyértelműen kiemelkedő szerephez jutnak. Ennek is köszönhető, hogy a 2014-2020-as EU költségvetési időszak egyik fő stratégiai iránya a Zöld Infrastruktúra fejlesztés elősegítése. Szeged már ma is Magyarországon az egyik legmagasabb évi átlaghőmérséklettel jellemezhető város, így az itt szerzett gyakorlati tapasztalatok más települések számára is alapvető információkat nyújthatnak a közeljövő kihívásairól és az alkalmazkodás lehetőségeiről.

A konferencia teljes programját csatolva küldjük.

Időpont:

2015. október 9., péntek, 10.00 – 14.00 óra

Helyszín:

SZTE Földtudományi Nagyelőadó, Szeged (6722) Egyetem u. 2. I. emelet

Az SZTE sajtónyilvános programjára szeretettel várjuk a médiumok munkatársait!