Sajtóarchívum

Sajtóközlemény - Befejezte munkáját a XXXII. OTDK Agrártudományi Szekciója

2015. április 12.

A XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Agrártudományi Szekcióját 2015. április 8-10. között a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara és Mérnöki Kara rendezte. A rangos megmérettetést sikeres és jó légkörű konferenciaként értékelték a szakemberek.

A programra 345 hallgató 338 dolgozattal nevezett, melyeket 31 tagozatba osztottak. A legnagyobb érdeklődés a növényvédelem, a kertészet és a természetvédelem területeken mutatkozott. A megmérettetésen 28 magyar és 1 határon túli felsőoktatási intézmény, valamint 1 határon túli középiskola képviseltette magát. A XXXII. OTDK Agrártudományi Szekció díjátadóval egybekötött záró ünnepségét 2015. április 10-én a Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központban tartották.

Nagyon jó kezdet az OTDK a tudományos pályához- jelentette ki a záró ünnepségen Dr. Németh Tamás akadémikus. „Önök egy olyan útilaput kaptak most, egy olyan pályán indultak el, amit érdemes folytatni. Minden résztvevő maradjon ezen az úton, képezzék magukat mindannyiunk hasznára”- mondta az MTA Agrártudományok Osztályának elnöke. Dr. Mezőszentgyörgyi Dávid a Nemzeti Agrárszaktanácsadási, Képzési és Vidékfejlesztési Intézet főigazgatója szerint nem az a fontos, hogy ki milyen helyezést ért el, hanem az, hogy az OTDK-n olyan szemléletmódot sajátíthatnak el a hallgatók, amivel az életben is nagyon jól boldogulhatnak. Győrffy Balázs a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara országos elnöke elmondta: a jelentkezők magas száma mutatja, hogy mennyire sokan gondolják a tehetséges fiatalok közül, hogy érdemes a tudomány oltárán időt és energiát áldozni. „Amit tettek, tesznek és tenni fognak egy nagy egész szelete. Ez a szelet fogja meghatározni, hogy a jövőben miképpen fog a tudományra épülve a magyar agrárium minden területe fejlődni”- fogalmazott. Az OTDK a felsőoktatás, az oktató munka egyik minőségi területe lett, a minőségi oktatás értékmérőjévé vált- mondta Dr. Pénzes Béla. Az Országos Diákköri Tanács Agrártudományi Szakmai Bizottság elnöke hangsúlyozta: a tudományos diákkör ma is ugyanazt jelenti, mint több évvel ezelőtt, mester és tanítvány együttes munkálkodását. A kutatásról, a kemény munkáról, néha a kudarcról, máskor a sikerről, az eredményességről szól. „A 60 éves OTDK önmagában egy légüres térben álló módszer lenne, ha nincsenek, az intézmények és azok a tehetséges diákok, akik a tudományos munkát végzik - fogalmazott Dr. Pénzes Béla, aki a XXXII. OTDK Agrártudományi Szekcióját sikeres és nagyon jó légkörű tanácskozásként értékelte. „A tehetség megbecsülése a pozitív együttgondolkodás igénye jellemezte a konferenciát”- mondta.

A megmérettetésre a Szegedi Tudományegyetem két rendező karának 41 hallgatója nevezett, akik a záró ünnepségen 21 díjat vehettek át.

A záró ünnepségen Dr. Keszthelyi- Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kar dékánja, valamint Dr. Horváth József, a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kar dékánja adták át a XXXIII. OTDK rendezésének jogát Dr. Schmidt Rezsőnek a Nyugat-Magyarországi Egyetem Mezőgazdasági- és Élelmiszertudományi Kar dékánjának.

További információért forduljon bizalommal az SZTE Közkapcsolati Igazgatóságán az SZTE sajtószóvivőjéhez, Újszászi Ilonához – mobil: +36 70 333 86 54, e-mail: szovivo@rekt.szte.hu.