Sajtóarchívum

Sajtóközlemény - 105 volt SZTE-es hallgatót foglalkoztat az „Alma Mater Díj 2015” idei nyertese

2015. március 30.

Tizedik alkalommal adják át 2015. március 31-én a Szegedi Tudományegyetem öregdiák szervezetének a díját az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ átriumában. A MOL Group, az „Alma Mater Díj 2015” tulajdonosa.

A teljes sajtóközlemény itt olvasható

Közvetlenül a XX. SZTE Tavaszi Állásbörze 9:00 órakor kezdődő megnyitója után kerül sor a presztízsdíj átadására, amelyet a Szegedi Tudományegyetem öregdiák szervezete minden évben azon cégnek ítél, amely kimagasló létszámban foglalkoztat SZTE-n végzett hallgatókat, szoros kapcsolatot ápol az intézménnyel és támogatja céljainak megvalósítását.

A MOL Group, az „Alma Mater Díj 2015” tulajdonosa jelenleg 105 fő volt SZTE-s hallgatót foglalkoztat. A cég 20 K+F projekt kapcsán működik együtt az egyetemmel, melynek intézményi céljait 2013-ban 10, 2014-ben 15 millió forinttal támogatta. A szervezet tavalyelőtt 24, tavaly 18 hallgató számára biztosított gyakornoki helyet és 5 fiatal kutatót részesített ösztöndíjban.

A presztízsdíjat Prof. Dr. Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetem rektora és Dr. Görög Márta, az SZTE Alma Mater vezetője adják át Szakál Tamás Kutatás-Termelés MOL igazgatónak.

Az esemény után a sajtó képviselői a díjazott cég képviselőinek és a díj átadóinak egyaránt feltehetik kérdéseiket.

Kérjük, részvételi szándékukat jelezzék az info@sztealmamater.hu címen.

Helyszín: József Attila Tanulmányi és Információs Központ (TIK – Ady tér 10.), Átrium

Időpont: 2015. március 31. 9.00