Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Megkezdődik a Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Sugárterápiás ellátásának fejlesztése

2014. november 17.

PROJEKTNYITÓ sajtótájékoztatót tart Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetem rektora, Majó Zoltán, a Szegedi Tudományegyetem főigazgatója a TIOP-2.2.6-12/1A-2013-0003 – Struktúraváltás támogatása az onkológiai centrum fejlesztésével a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központban című projektről az MTA SZAB székházban 2014. november 19-én (szerda) 10 órától

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt vagy a szerkesztőség munkatársát a TIOP-2.2.6-12/1A-2013-0003 – Struktúraváltás támogatása az onkológiai centrum fejlesztésével a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központban c. projekt keretében szervezett

PROJEKTNYITÓ sajtótájékoztatóra,

valamint az azt követő ünnepélyes nyitórendezvényre és állófogadásra.

A sajtótájékoztatót tartja: Dr. Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetem rektora, Dr. Majó Zoltán, a Szegedi Tudományegyetem főigazgatója. Interjúkészítésre lesz lehetőség: Dr. Hajnal Ferenccel, a Szentgyörgyi Albert Klinikai Központ elnökhelyettesével, Prof. Dr. Pávics Lászlóval, a Nukleáris Medicina Intézet tanszékvezető egyetemi tanárával és Prof. Dr. Kahán Zsuzsannával, az Onkoterápiás Klinika tanszékvezető egyetemi tanárával is.

A több mint 1,1 milliárd forintból megvalósuló fejlesztés célja a gyógyulási esélyek és minőség javítása. Az onkológiai ellátás régióközpont szintű fejlesztésével megfelelő kapacitású, fenntartható módon üzemeltethető, minőségi betegellátást és hatékony daganatdiagnosztikát lehetővé tevő korszerű egészségügyi infrastruktúra kialakítás a cél. Ez növeli a gyógyulási esélyeket és minőséget, csökkenti a gyógyulási időt és a rosszindulatú daganatok okozta halálozási arányt, ezáltal hozzájárul a régióban lakó emberek életminőségének és munkaképességének javulásához.

Helyszín: Magyar Tudományos Akadémia Területi Bizottságának Székháza (SZAB Székház), 6720 Szeged, Somogyi utca 7.

Időpont: 2014. november 19. szerda 10.00 óra

PROGRAM:

10:00 - 10:30 SAJTÓTÁJÉKOZTATÓ

10:30 - 11:30 MEGNYITÓ ÜNNEPSÉG

11:30 - 13:00 ÁLLÓFOGADÁS

Kérjük, hogy részvételi szándékát jelezze Horváth Mónikánál a horvath.monika@newsbreakers.hu címen, vagy telefonon a 06 70 639 9303-as számon.

A hivatalos sajtómeghívó itt letölthető