Sajtóarchívum

Sajtóközlemény - Ismét TOEIC próbavizsga az SZTE IKI-ben

2014. november 13.

2014. december 12-én 14 órakor ismét TOEIC (Test Of English for International Communication) angol nyelvű próbavizsgát rendez a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Idegennyelvi és Kommunikációs Intézet (IKI).

A TOEIC angol egynyelvű nemzetközi nyelvvizsgát az ETS Vizsgaközpont dolgozta ki az angol nyelvű globális munkakörnyezetben használt nyelvismeret szintjének mérésére. Nincsen külön alap, közép és felsőfokú vizsga, hanem a vizsgán szerzett pontok döntik majd el nyelvtudás szintjét. A TOEIC B1-től C1 szintig méri a nyelvi kompetenciát: olvasás, írás, beszédértés és beszéd terén. A nyelvvizsga előnye, hogy nem lehet megbukni rajta, mert az elért eredményről akkor is kap a vizsgázó nemzetközi bizonyítványt, ha nem éri el a magyar állami nyelvvizsga bizonyítványhoz szükséges ponthatárokat. A TOEIC nyelvvizsga megfelelő pontszámok esetén honosítható és diplomához, felvételihez felhasználható. A komplex vizsga 2 részből áll Listening & Reading és Speaking & Writing modulokból. 2014. december 12-én a Hallás és Szövegértés részt tehetik le a vizsgázók az SZTE IKI-ben 2000 forintos áron. A próbavizsgára jelentkezés határideje 2014. november 27. 23:59. Amennyiben az elért pontszámok alapján a hallgató a Beszéd és Íráskészség részt is le kívánják tenni, arra 2014. december 19. 14:00-kor lesz lehetőség. Ez a vizsgarész csak a feladatok megismerését szolgálja, értékelést nem kapnak a diákok.

Az SZTE Idegennyelvi Kommunikációs Intézetben egyébként Origo, Goethe, ÖSD, Oeconom, Corvinus általános nyelvvizsga, Nemzetközi Kapcsolatok Szaknyelvi Vizsga, TOEIC, TOLES, PhD hallgatók számára alapfokú nyelvvizsga és BGF nyelvvizsga is letehető.

További információ itt.

SZTE Média Centrum
Újszászi Ilona
SZTE sajtószóvivő: +36 70 333 86 54, szovivo@rekt.szte.hu