Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Átadják az SZTE Füvészkert új trópusi üvegházát

2014. április 23.

Időpont: 2014. április 26. (szombat) 11:00

Helyszín: SZTE Füvészkert (Szeged, Lövölde út 42.)

Átadják az SZTE Füvészkert új trópusi üvegházát

Tisztelt Hölgyem/Uram!

A Szegedi Tudományegyetem Füvészkert régi, korszerűtlen meleg égövi üvegháza helyén közel 250 millió forintos beruházás eredményeként immár egy két részre osztott, több mint 500 négyzetméteres és legalább 7,5 méteres belmagasságú új trópusi üvegház áll, melynek egyik felében a melegebb, nagy páratartalmat igénylő növények, másikban a száraz környezetet igénylő, sivatagos vidékhez alkalmazkodott növények kaptak helyet.

A megújult trópusi üvegházát 2014. április 26-án 11 órakor nyitják meg. Köszöntőt mond Németh Anikó, az SZTE Füvészkert igazgatója, Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetem rektora és Makrai László, a Szegedi Környezetgazdálkodási Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója. Az esemény az SZTE Füvészkert és a Szegedi Környezetgazdálkodási Nonprofit Kft. által szervezett Föld Napja keretében, az Egyetemi Tavasz programsorozaton belül zajlik.

Időpont: 2014. április 26. (szombat) 11:00

Helyszín: SZTE Füvészkert (Szeged, Lövölde út 42.)

Az eseményre tisztelettel hívjuk, szeretettel várjuk!

Üdvözlettel:

Újszászi Ilona