Sajtóarchívum

Sajtómeghívó

2013. május 29.

Az ELI-HU Nonprofit Kft. tisztelettel meghívja Önt a GOP-1.5.1-2011-0001 számú, az „ELI lézer kutatóközpont megvalósítását előkészítő projekt II. fázisa” című projekt sajtótájékoztatóval egybekötött nyitó konferenciájára.

A sajtótájékoztató időpontja:
2013. május 31., 9.00-14.00

A sajtótájékoztató helyszíne:

Szegedi Tudományegyetem, Rektori Hivatal, Díszterem

6720 Szeged, Dugonics tér 13

Tisztelt Újságíró, Tisztelt Szerkesztőség!

Az ELI – Extreme Light Infrastructure, az Európai Unió kutatási nagyberendezéseinek egyike magyar közreműködéssel jön létre Szegeden. Ez lesz a világ egyik első olyan kutatóközpontja, ahol a fény és az anyag kölcsönhatását a lehető legrövidebb időtartamok, jelenleg attoszekundumos fényimpulzusok mentén lehet majd vizsgálni.

A Kormány az Új Széchenyi Terv keretében a Nemzeti Programok között támogatja a csongrádi megyeszékhelyen megvalósuló innovációs projektet, amelynek végrehajtását annak rendkívüli jelentősége miatt közvetlenül a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium felügyeli. Az Új Széchenyi Terv Nemzeti Programjai ugyanis olyan nagyprojekteket foglalnak magukban, amelyek számottevő közösségi hasznot hoznak és minden régióra hatással vannak.

A sajtótájékoztató résztvevői:

Lehrner Lóránt, az ELI-HU Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója

Dr. Tölgyesi Viktória, az ELI-HU Nonprofit Kft. EU koordinációs igazgatója

Dr. Kabai Anikó, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség Gazdaságfejlesztési Operatív Program Irányító Hatóság főosztályvezető-helyettese

Hegedűs Tamás, az ELI-HU Nonprofit Kft. magasépítési mérnöke – Az ELI-ALPS különleges építészete és épületszerkezetei

Dr. Osvay Károly, az ELI-HU Nonprofit Kft. tudományos csoport vezetője

Dr. Hebling János, a Pécsi Tudományegyetem Fizikai Intézetének igazgatója

Dr. Czitrovszky Aladár, a Wigner Fizikai Kutatóközpont főigazgató-helyettese

Részletes program a csatolt mellékletben olvasható

A rendezvények zártkörűek, részvételi szándékát kérem, jelezze Medve Anitánál a 06 20 226 2752-es telefonszámon vagy az anita.medve@youngandpartners.hu e-mail címen.

Érkezés és regisztráció a belépéshez

9:00-9:30ig

Bízunk benne, hogy elfogadja meghívásunkat,
megjelenésére számítunk!