Sajtóarchívum

Sajtómeghívó

2013. június 12.

Az SZTE Innovációs Klub következő klubestjét 2013. június 17-én 18 órakor rendezik a JATE Klub nagytermében.

Tisztelt Szerkesztőség! Kedves Újságíró Kolléga!

Az SZTE Innovációs Klub következő estjén a résztvevők betekintést nyerhetnek abba, hogy miként értelmezhető az innováció a pszichológia tudományos paradigmáján belül, és milyen lehetőségeket rejt magában a hagyományos ember-állat kapcsolat újszerű értelmezése, az állat-asszisztált terápia. Ez egy olyan foglalkozás, amelyben valamilyen állat segíti a beteg gyógyulását. A módszert a 60-as években dolgozták ki az érzelmileg zavart, árva gyerekek gyógyítására, majd a terápiákat alkalmazni kezdték súlyos vagy gyógyíthatatlan betegek segítésére. Napjainkban az idős emberek szellemi és fizikai leépülésének lassításában is fontos szerepet játszanak a terápiában részt vevő állatok.

Az SZTE Innovációs Klub következő klubestjét

2013. június 17-én 18 órakor rendezik

a JATE Klub nagytermében.

A rendezvényen beszélgetést hallhatnak Kígyós Tamás pszichológussal és az est vendégeivel. A rendezvény házigazdái: Buzás Norbert, az SZTE kutatás-fejlesztési és innovációs igazgatója, illetve Kapás Ferenc, a NOS-Szeged Kft. ügyvezetője.

Az eseményen való részvétel ingyenes, de a hely befogadóképességére való tekintettel regisztrációhoz kötött. Regisztráció az alábbi oldalon: http://www.u-szeged.hu/Innovaciosklubest

Az eseményekre tisztelettel hívjuk, szeretettel várjuk!

Üdvözlettel:

Újszászi Ilona

SZTE Egyetemi Kiadó és Média Centrum vezető

SZTE szóvivő

mobil: +36 70 333 86 54, e-mail: ujszaszi.ilona@rekt.u-szeged.hu

A rendezvény a TÁMOP-4.2.3.-12/1/KONV-2012-0035 „Tudományos eredmények elismerése és disszeminációja a Szegedi Tudományegyetemen” című projekt keretében valósul meg.

uszt_logo_rgb Infoblokk3_ESZA_egyes