Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - "Telemedicína fókuszú kutatások Orvosi, Matematikai és Informatikai tudományterületeken” című projek satjótájékoztatójára

2013. június 27.

Helyszín: SZTE Rektori Hivatal

Szeged, Dugonics tér 13.

Időpont: 2013. június 28. (péntek), 9:30

A hazai és nemzetközi egészségügyi ellátás megújításra szoruló elemeinek – pl.: krónikus betegek folyamatos monitorozása, korszerű beteg-edukáció, betegút-szervezés – információtechnológiai alapkutatásokra épülő komplex fejlesztése valósulhat meg 2013. február 01. – 2015. április 30. között a Szegedi Tudományegyetem, a Pannon Egyetem és az MTA Szegedi Biológiai Kutatóközpont konzorciumának részvételével zajló „Telemedicína fókuszú kutatások Orvosi, Matematikai és Informatikai tudományterületeken” című projektben.

A több mint 30 telemedicina megoldás, valamint az ezeket egységbe szervező informatikai keretrendszer egyszerre biztosít validált módszertani és folyamat integrációt, mely szervesen illeszkedik a Semmelweis-terv és a Digitális Megújulás stratégiai célrendszeréhez.

Dr. Gyimóthy Tibor, a Szegedi Tudományegyetem Szoftverfejlesztési Tanszékének tanszékvezetője, a projekt szakmai vezetője és

Vilmányi Rita projektmenedzser

tisztelettel meghívja Önt a 2013. június 28-án

megrendezésre kerülő

sajtótájékoztatójukra.

A sajtótájékoztató után a megnyitón lehetőség van vágóképek készítésére, valamint a sajtótájékoztató után interjú készítésére.

Regisztráció és további információ: Takács Anita +36 70 3631006, takacs.anita@rekt.szte.hu

A sajtómeghívó itt letölthető