Sajtóarchívum

A rákellenes gyógyszerek fejlesztéséért

2012. május 22.

A Szegedi Tudományegyetem és az Újvidéki Egyetem közös pályázatának célja: rákellenes gyógyszervegyületek kifejlesztése. A közös munka a RECODAC projekt, amelyet a május 23-án (szerdán) 11 perckor kezdődő konferencián mutatnak be.

A mellrák és a prosztatarák a leggyakoribb daganatok és a vezető halálokok közé tartoznak. Ezek a daganatok többnyire szteroidhormon-függőek és hatékonyan kezelhetők antiandrogén, illetve antiösztrogén gyógyszerrel. Ezen antihormonális hatással rendelkező új vegyületek kifejlesztése fontos és ígéretes területe a rákellenes kutatásnak – Magyarországon, és Szerbiában egyaránt. A projekt célja határokon átnyúló kutatási hálózat létrehozása az újvidéki és a szegedi egyetemek között új rákellenes gyógyszervegyületek az preklinikai kutatására.

A hazai és szerbiai szakemberek, de a nagyközönség is megismerheti az országhatáron átnyúló együttműködés eredményeként megszülető RECODAC projektet május 23-án 11 órától a Szegedi Tudományegyetem I. számú Belgyógyászati Klinikáján kezdődő tanácskozáson. (A program elején, illetve 12 órától válaszolnak újságírói kérdésekre is.)

A meghívó, a projektről további információ itt olvasható.

Project összefoglaló