Sajtóarchívum

Magyar Műszaki Értelmiség Napja az SZTE-n

2012. május 30.

Időpont: 2012. június 5. (kedd), 09:00 – 15:00

Helyszín: József Attila Tanulmányi és Információs Központ (Szeged, Ady tér 10.)

A Magyar Műszaki Értelmiség Napján, június 5-én rendezi meg Műszaki fejlődés és fenntarthatóság című programját a Szegedi Tudományegyetem. Az országos rendezvénysorozat szegedi helyszínén, a József Attila Tanulmányi és Információs Központban (Szeged, Ady tér 10.) 9.00 és 15.00 között szabadtéri mérnöki bemutatókkal és előadásokkal várják az érdeklődőket.

Kiemelt időpontok:

TIK Nagyelőadó:

10:00 – 10:20 Megnyitó, Prof. Dr. Szabó Gábor a Szegedi Tudományegyetem Rektora

10:20 – 10:40 Bodor Dezső (Csongrád Megyei Mérnöki Kamara Elnöke): A Mérnöki Kamara, mint a műszaki értelmiség szervezete

Bemutatkozik a környezettudatos szemléletet 2011 óta népszerűsítő SZTE Tanulmányi és Információs Központ „Zöld kommandója” és a Mérnöki Kar MK „Laren” pneumobil csapata is, akik 2012-ben a legjobb léghajtányt építették az Egerben rendezett V. Bosch Rexroth Pneumobil Versenyen.

TIK főbejárat melletti füves terület:

10:00 – 15:00 Szabadtéri mérnöki bemutatók

SZTE Mérnöki Kar: Pneumobil verseny és bemutató

Szegedi Tudományegyetem: Napenergia projekt bemutatása – Napelem és napkollektor

SZTE TIK programjai: Ökológiai lábnyommérés, zöld kvíz, ígéretfa – TIK Zöld Oázis

Részletes program: http://www.u-szeged.hu/mmen

mmen_plakat_a3