Sajtóarchívum

junior_szabadegyetem_kezdo

Folytatódik a Junior Szabadegyetem

2012. február 09.

Egy csepp universitas – ízelítőt ad az SZTE-n folyó kutatómunka eredményeiből, és az előadások hangulatából, bemutatja az ország legszínesebb, 12 karú felsőoktatási intézményének főbb épületeit a Junior Szabadegyetem. A felvételizők körében tavaly oly sikeres előadássorozat 2012. február 16-tól folytatódik: a 2. szemeszter 4 témát és helyszínt jár be.

Megnyitja kapuit a 14–19 éves korosztály előtt a Szegedi Tudományegyetem: a Junior Szabadegyetem előadássorozat vonzó kezdeményezés az universitásra nyitott diákok körében. A középiskolások megismerkedhetnek az SZTE belső világával, hangulatával, oktatóival, épületeivel, az egyetemi előadótermekkel is. A Junior Szabadegyetem folytatja a Mindentudás Egyeteme, illetve a Szabadegyetem – Szeged 7 éves sikerét – fiatalos témákkal és fiatal(os) előadókkal.

Az érdeklődők tesztelhetik is tudásukat minden előadás után: 13+1 kérdésből álló Tudás-totó segítségével a www.u-szeged.hu/juniorszabadegyetem oldalon.

A 2. szemeszter első előadása 2012. február 16-án (csütörtök) 17 órakor kezdődik az SZTE Egészségtudományi és Szociális Képzési Karának újszegedi épületében (Szeged, Temesvári krt. 31. 124. számú terem): „Ételed az életed?!” címmel Bajusz Judit tanársegéd tart előadást.

A Junior Szabadegyetem 2. szemeszterének további programja itt olvasható