Sajtóarchívum

Tudományos és üzleti piknik a szegedi egyetemi TIK parkjában

2012. szeptember 19.

Látványos, interaktív kémiai-fotonikai kísérletek, játékos feladatok, IT fejlesztők, fiatal vállalkozók, robotika, hot-dog, nyeremények, zene és minden, ami egy jó piknik hangulathoz kell. Az Európai Együttműködés Napja alkalmából szeptember 21-én délután Tudományos és üzleti pikniket rendeznek az SZTE TIK melletti parkban.

Tudományos és üzleti piknikre, a Magyarország-Románia Határon Átnyúló Együttműködési Program által támogatott SCIENTSTU projekt záró rendezvényére várják az érdeklődőket. Interaktív kémiai és fotonikai kísérleteket mutatnak be, a kíváncsi látogatók akár saját maguk is kipróbálhatják a látványos kísérleteket a Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központ melletti parkban (Szeged, Ady tér 10.) szeptember 21-én (pénteken) 14-től 18 óráig.

Ízelítő az izgalmas és ingyenes programból: Vezúv vulkán kitörése Szegeden, láthatatlan tinta, hab party, Szaturnusz fa, zselégyöngy készítés, tűz nélkül gyulladó gyapjú, és sok más látványos kísérlet. Színek kavalkádja, Bontsuk színeire a napfényt!, fényinterferenciai kísérletek lézerrel, egyszerű optikai kísérletek, „Szuperlézer” Magyarországon: bemutatkozik az ELI Program. Mindezen kívül lesz Junior Achievement, és IT Tech sátor. A pikniket magyar és román zenei fellépők kísérik különböző zenei műfajban.

További információ:

A sajtóközlemény itt letölthető