Sajtóarchívum

2012. augusztus 04.

Vidék-Magyarország első Konfuciusz Intézete a Szegedi Tudományegyetemen működik. Többek között erről írt alá együttműködési megállapodást Szabó Gábor akadémikus, az SZTE rektora és Zhang Feng, a Sanghai Nemzetközi Tanulmányok Egyeteme (SISU) rektorhelyettese 2012. augusztus 3-án a Parlament Vadász-termében. Az aláírási ceremónián megjelent népes magyar és kínai küldöttséget Ujhelyi István, a Magyar Országgyűlés alelnöke fogadta.

Tisztelt Szerkesztőség! Kedves Újságíró!

Befejeződött a szegedi Konfuciusz Intézet alapítása: 2012. augusztus 3-án aláírták a Szegedi Tudományegyetem és a Shanghai Nemzetközi Tanulmányok Egyetem együttműködéséről szóló szerződést. A magyar Parlament Vadász-termében tartott ceremónián szegedi és sanghai egyetemi és városi vezetők vettek részt.

Kérem, számoljanak be a kínai-magyar kapcsolatok e jeles eseményéről a csatolt Sajtóközlemény alapján!

Köszönöm.

Üdvözlettel: