Sajtóarchívum

Öt éves a politológia és a nemzetközi tanulmányok szak

2012. március 27.

2012 a politológia és a nemzetközi tanulmányok szakok éve is a Szegedi Tudományegyetemen, ugyanis a két népszerű szak jubilál. A jeles évfordulót március 29-30. között hallgatói és oktatói konferenciával teszik még emlékezetesebbé.

Öt éve annak, hogy a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán a Politológiai Tanszék irányításával létrejött a politológia szak, és az Európa-tanulmányok Központ égisze alatt megszületett a nemzetközi tanulmányok képzés. Ez alkalomból a Szegedi Politológus Hallgatók Egyesülete 2012. március 29-30. között két napos szakmai konferenciát szervez az Állam- és Jogtudományi Karon (6720 Szeged, Tisza Lajos krt. 54.).

Az első napon – március 29-én – hallgatói minikonferencián a fiatalok mutathatják be kutatói szakterületüket a politológus és a nemzetközi tanulmányok szekciókban. A második napon – március 30-án – a hallgatókat oktató neves szakemberek tartanak előadást aktuális kérdésekről.

Az „Öt évesek lettünk” elnevezésű konferencia programja itt olvasható