Sajtóarchívum

Így várja Szeged a Nobel-díjas tudósokat!

2012. március 01.

Március 22-25. között Szegedre figyel majd a világ! Ezekben a napokban egyszerre 9 Nobel-díjas tudós, és közel 1000 külföldi kutató érkezik Szegedre, hogy – a legfrissebb tudományos eredmények megvitatása mellett – közösen tisztelegjenek Szent-Györgyi Albert emléke előtt.

A szervezők szerint nemzetközi viszonylatban is példa nélkül áll, hogy egyszerre ennyi Nobel-díjjal kitüntetett kutató fogadja el a meghívást egy konferenciára. A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Konferenciája szervezői, kulturális és gasztronómiai programjainak főszereplői sajtótájékoztatón mondják el, hogyan várja Szeged a Nobel-díjas tudósokat.

A sajtótájékoztató időpontja: 2012. március 5. (hétfő) 11.00 óra. Helyszíne: a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar, Dékáni Hivatal (Cím: 6725 Szeged, Tisza Lajos körút 109.)

A sajtótájékoztató részletes programja itt tekinthető meg