Sajtóarchívum

2011. május 16.

Szeged - Újvidék 2011

az IPA HU-SRB/0901/221/088 projekt keretében

Mint már korábban is beszámoltunk róla, az SZTE Orvosi Fizikai és Orvosi Informatikai Intézete, a Bolyai Intézet és az Újvidéki Egyetem Matematikai és Informatikai Intézetének közös projektje az Európai Unió IPA programjában több mint 210 ezer euro támogatást nyert.

Május végén Szegeden és Újvidéken 3-3 napos iskola a matematika alkalmazásairól, amelyre tanárokat, diákokat és doktoranduszokat is várnak. A szegedi iskola május 19-21 között, az újvidéki május 27-29 között kerül megrendezésre. A kettő között, pihentetőül számítógéppel segített matematikai modellezéssel foglalkozó PhD kurzust szerveznek a nemzetközi hallgatóság számára.

A szegedi rendezvényekre mintegy 50-en jelentkeztek. Közülük 10 diák, 17 tanár, 23 doktorandusz illetve kutató. A hazaiak mellett különböző nemzetiségű résztvevők érkeznek: 16-an jönnek Vajdaságból és14-en Erdélyből.

A megnyitóra május 19-én 11.00-kor kerül sor, az SZTE ÁOK Dóm téri nagy oktatási épületében. Dr. Krisztin Tibor egyetemi tanár és Dr. Maróti Péter egyetemi tanár előadása után a Bolyai Intézet 2010-es középiskolás pályázatának néhány díjazottja, Bánhegyi Eliza, Viharos Andor, Juhász-Bóka Bernadett és Kiss Annamária ismerteti munkáját.

Az iskola megnyitójára minden érdeklődőt szeretettel várunk. Naprakész információ található a www.model.u-szeged.hu portálon.

Részletes program a csatolt meghívóban.

További információ: Dr. Karsai János egyetemi docens projektvezető: karsai@silver.szote.u-szeged.hu