Sajtóarchívum

Ünnepi egyetemi hangverseny a Liszt emlékévben

2011. november 21.

Liszt Ferenc születésének 200. és halálának 125. évfordulója méltó megünneplése részeként a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Zeneművészeti Kar művészei koncertet adnak 2011. november 24-én (csütörtökön) 18 órakor. Az SZTE Zeneművészeti Kar (ZMK) Fricsay Ferenc Hangversenytermében (Szeged, Tisza Lajos krt. 79-81.) rendezik a jubileumi Liszt Ferenc év alkalmából rendezett koncertet. A jeles eseményt az MTA Szegedi Akadémiai Bizottság (SZAB) Művészeti Szakbizottságának Zeneművészeti Munkabizottsága, a SZAB Tudósklub Egyesület, a Szegedi Operabarátok Egyesülete, valamint a Liszt Ferenc Társaság Szegedi Tagozata szervezi. Köszöntőt mond: Prof. Kerek Ferenc DLA, az SZTE ZMK dékánja, a SZAB Művészeti Szakbizottság Zeneművészeti Munkabizottság elnöke.

További információk, műsor itt tekinthető meg.