Sajtóarchívum

Az Egyetem Napját ünnepeljük

2011. november 09.

Számos kitüntető címet és elismerést adnak át a Szegedi Tudományegyetem Napja alkalmából. Az SZTE szenátusának ünnepi ülése 2011. november 11-én (pénteken) 11 órakor kezdődik az egyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központjában. Köszöntőt mond Szabó Gábor akadémikus, az SZTE rektora, és várhatóan bejelenti, hogy – az egyetem szenátusa döntésének értelmében – Klebelsberg Kunóról nevezik el a szegedi Egyetemi Könyvtárat. (A rendezvény napján 10 órától a rektor tanítási szünetet rendelt el.)

November 11. többszörös ünnepe a szegedi universitasnak. E napon kezdődött meg 1872-ben a tanítás a jogelődnek tekintett Báthory-féle kolozsvári egyetemen, 1940-ben ekkor tartották a Szegeden újonnan alapított Horthy Miklós Tudományegyetem tanévnyitóját, továbbá 2002 óta ilyenkor ünneplik az integrációval megszülető Szegedi Tudományegyetem napját.

A kitüntetettek névsora és az esemény meghívója itt tekinthető meg.