Sajtóarchívum

Tiop-gytk-fo

Előrébb lépett a nemzetközi rangsorban az SZTE - Vegyészetben a legjobb 200 között

2011. április 11.

Előrébb lépett a Quacquarelli Symonds által készített egyetemi világrangsorban (QS University Ranking) a Szegedi Tudományegyetem: míg az előző 2 évben az 500-600-as csoportban foglalt helyet, idén a 451-500-as csoportba került az intézmény. A világrangsorban a szegedin kívül egyetlen magyar egyetem, az ELTE szerepel.

A QS ranking a következő főbb paraméterek alapján rangsorolja az egyetemeket: tudományos publikációk száma és azok idézettsége, oktató-hallgató arány, külföldi oktatók és hallgatók aránya.

A rangsort az angliai Cambridge egyetem vezeti, a második és a harmadik helyen az amerikai Harvard és Yale áll.

Idén először a Quacquarelli Symonds a mérnöki tudományok és technológia területén külön világrangsort készített az egyetemekről. Az SZTE a „vegyészet” kategóriában a 151-200-as csoportba került.