Sajtóarchívum

Tangyógyszertárat avatnak az SZTE GYTK-n

2010. október 11.

Tangyógyszertárat avatnak 2010. október 14-én 10.00 órától az SZTE Gyógyszerésztudományi Karának Dékáni Hivatalában (Eötvös u. 6.).

A Kar korábbi könyvtárából kialakított helyiség alkalmas a gyógyszertári betegellátáshoz, elsősorban a gyógyszerinformáció megfelelő átadásához kapcsolódó tevékenységek gyakorlására szituációs feladatok segítségével. A gyógyszerészhallgatók nemcsak tipikus gyógyszerészi gondozási problémákkal szembesülhetnek így, hanem a gyakorlatok után közösen elemezhetik a feladatok megoldásának pozitív és negatív részleteit.

A tangyógyszertár Prof. Dr. Novák István, a Kar egykori dékánjának és tanszékvezető egyetemi tanárának nevét veszi fel. A helyiséget Prof. Dr. Fülöp Ferenc akadémikus, egyetemi tanár, a Gyógyszerésztudományi Kar dékánja avatja fel.