Sajtóarchívum

Tanévnyitók a Szegedi Tudományegyetemen

2010. szeptember 02.

A Szegedi Tudományegyetem tanévnyitó ünnepi szenátusülésére 2010. szeptember 4-én 10 órától kerül sor a SZTE Tanulmányi és Információs Központjában (Szeged, Ady tér 10.).

A tanévnyitó előtt a Szegedi Tudományegyetem professzor kara az egyetemi hajdú vezetésével, talárban vonul a Szegedi Akadémiai Bizottság székháza (Somogyi utca) elől a Tanulmányi és Információs Központba.

Az ünnepi szenátusülésen a Szegedi Tudományegyetemet köszönti: Dr. Botka László, Szeged Megyei Jogú Város polgármestere. Tanévnyitó beszédet tart és az első éves hallgatókat egyetemi polgárrá fogadja: Dr. Szabó Gábor rektor.

Az ünnepi tanévnyitó alkalmából kitüntetéseket és kinevezéseket adnak át.

A Szegedi Tudományegyetem tanévnyitó ünnepi szenátusülésére tisztelettel meghívjuk!

A kari tanévnyitó ünnepségeket a következő időpontokban és helyszíneken tartják:

Állam- és Jogtudományi Kar: szeptember 6. (hétfő) 17 óra. Helyszín: az SZTE ÁJTK épülete előtti téren

Általános Orvostudományi Kar: szeptember 5. (vasárnap) 16 óra. Helyszín: az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központja (Szeged, Ady tér 10.).

Fogorvostudományi Kar: szeptember 6. (hétfő) 8 óra. Helyszín: az SZTE FOK Kari épülete (Szeged, Tisza Lajos krt. 64.)

Juhász Gyula Pedagógusképző Kar: szeptember 5. (vasárnap) 11 óra. Helyszín: Belvárosi mozi (Szeged, Vaszy Viktor tér 3.).

Mérnöki Kar: szeptember 6. (hétfő) 15 óra. Helyszín: Csongrád Megye Önkormányzat Hivatal (Szeged, Rákóczi tér 1.).

Mezőgazdasági Kar: szeptember 6. (hétfő) 16 óra. Helyszín: Mozaik Kamaraterem (Hódmezővásárhely, Lánc utca)

Természettudományi és Informatikai Kar: szeptember 5. (vasárnap) 9 és 10 és 11 óra. Helyszín: az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központja (Szeged, Ady tér 10.).

Zeneművészeti Kar: szeptember 6. (hétfő) 12 óra. Helyszín: az SZTE ZMK Fricsay Ferenc Hangversenyterme (Szeged, Tisza Lajos krt. 79-81.).

A Bölcsészettudományi Karon, a Gyógyszerésztudományi Karon és a Gazdaságtudományi Karon nem rendeznek külön tanévnyitó ünnepséget. A hallgatók a beiratkozás alkalmával teszik le az esküt és fogadják őket egyetemi polgárokká.

További információ:

Keczer Gabriella sajtószóvivő