Sajtóarchívum

Az SZTE bora

2009. február 04.

A Szegedi Tudományegyetem borának kiválasztására 2009. február 6-án, pénteken 9.30-tól kerül sor a szegedi Bolero Étteremben.

Tizennégy alföldi borász 40 bora verseng majd az Egyetem Bora címért négy -- fehér, vörös, rozé és késői szüretelésű -- kategóriában. Közülük a társadalmi zsűri választja ki a címre leginkább alkalmasat, a zsűri tagjai: Prof. Dr. Szabó Gábor, a SZTE rektora, Dervarics Attila, a SZTE Társadalmi Tanácsának elnöke, Varga Péter, a Printker Rt. Elnöke, Fülöp Attila, a Pick Rt. vezérigazgató helyettese, Hetesi Erzsébet, a SZTE GTK dékánja, Feleky Gábor, a SZTE Szociológia Tanszék docense, Kovács László, a SZTE Politológia Tanszék docense, Törőcsik Tamás ügyvéd.

Az eseményen, melyet Dlusztus Imre borszakíró szervez, képviselteti magát a Szent Vince Borrend, a Szegedi Borbarátok Társasága, a Szegedi Borbarát Hölgyek Társasága is.