Sajtóarchívum

Sajtótájékoztató a Radnóti Emlékév programfüzetének megjelenése kapcsán

2009. március 24.

A Radnóti Miklós születésének századik évfordulója alkalmából áprilistól izgalmas, színes rendezvénysorozat veszi kezdetét Szegeden. A rendezők többek között szegedi emlékhelyeken szervezett irodalmi sétákkal, szavalóversennyel, felolvasóestekkel, emlékkiállításokkal, a Szegedi Nemzeti Színház művészeinek közreműködésével megrendezett irodalmi esttel, a Szegedi Egyetemi Színház előadásával és érdekes konferenciákkal várják az érdeklődőket. A programokon jeles hazai és határon túli irodalmárok, helytörténészek, muzeológusok, levéltárosok, színművészek, fiatal tudósok és Radnóti fordítói tisztelegnek a nagyszerű művész emléke előtt.

A Radnóti emlékév programfüzetének megjelenése kapcsán a Radnóti Centenáriumi Emlékbizottság elnöke Dr. Csernus Sándor, az SZTE Bölcsészettudományi Kar dékánja tart sajtótájékoztatót, 2009. március 27-én, pénteken 10 órakor, az SZTE BTK Konferencia termében (Szeged, Egyetem. u. 2.).

A sajtótájékoztatóra ezúton tisztelettel meghívjuk.

Az emlékbizottság részéről:

Dr. Olasz Sándor társelnök tanszékvezető egyetemi tanár SZTE BTK