Sajtóarchívum

Skype-ra cserélték a tantermet a szegedi egyetemisták

2008. október 15.

Élő egyenes prezentáció az AGFA antwerpeni központjából

Innovatív módszertani megoldásként a Skype használatával határok nélkülivé vált az oktatás a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Karán. Az Erasmus-szal külföldön tanuló hallgatók számára nincs szükség többé egyéni tanrendre, csak egy laptopra, webkamerára és headset-re. Az elmúlt évek tapasztalatai alapján a hallgatók többsége szívesen próbálja ki magát egy-egy nyugat-európai egyetemen eltöltött szemeszter alkalmával, ugyanakkor megoldatlan probléma maradt, hogy ez idő alatt itthoni kurzusaikon miként is tudnának időben teljesíteni, beszámolni. A Szegedi Tudományegyetem mindig is élen járt az innovatív módszertani megoldások kipróbálásában. Az SZTE Gazdaságtudományi Kar legújabb ötletének köszönhetően az Erasmus-szal külföldön tanuló diákok az itthon felvett kurzusukon is időben – internetes videótelefon, azaz a Skype használatával - teljesíthetik a tantárgy támasztotta követelményeket.

„Nem ragaszkodom a személyes órai részvételhez a külföldön tanuló hallgatók esetében. Cserébe a diáknak is teljesítenie kell az előírt követelményeket, adott esetben prezentációt kell tartania. Tapasztalatom szerint az Agfa antwerpeni központjából történő bejelentkezés az ittenieknek is motivációt jelent.” – árulja el Megyeri Eszter, a Szegedi Tudományegyetem tanára, a European Strategic Management kurzus oktatója. Az új módszer bevezetésével az adott szemesztert külföldön hallgató diáknak nincs többé szüksége egyéni tanrendre. Időben képes teljesíteni feladatait és nem szakad el itthoni évfolyamtársaitól sem.