Sajtóarchívum

Olasz-magyar innovációs nap

2008. szeptember 23.

Az Olasz Nagykövetség és a Szegedi Tudományegyetem olasz-magyar innovációs napot szervez Szegeden szeptember 25-én, „The Italian System meets in Szeged” címmel. A nap programja két téma körül csoportosul, az egyik biotechnológia és biolmolekuláris gyógyszerek, a másik nanotechnológia. Az információs napon 10 előadás hangzik el, amelyen többek között bemutatkozik a Szegedi Tudományegyetem két, működő regionális tudásközpontja, kooperációs kutatóközpontja, az MTA Szegedi Biológiai Kutatóintézete, a Magyar Biotechnológiai Szövetség és az olasz partnerek képviselői. A résztvevők kerekasztal megbeszélésen megvitatják és kijelölik az együttműködés lehetőségeit és fő irányait.

A nap programja megtalálható a: http://www2.u-szeged.hu/project/hirdetail/177/0/0 címen.

További információk: Dombi András innovációs igazgató (36-62-544338, dombia@chem.u-szeged.hu)

Keczer Gabriella sajtószóvivő