Sajtóarchívum

Az SZTE a legnépszerűbb vidéki egyetem

2008. április 07.

SAJTÓKÖZLEMÉNY

A Szegedi Tudományegyetem a vidék legnépszerűbb egyeteme az idei felvételi jelentkezések alapján, és országos szinten is csak egy intézmény, a budapesti Eötvös Loránd Tudományegyetem előzi meg. A SZTE-re ebben az évben összesen 13.874-en adták be jelentkezésüket, az ELTE-re 16.650-en, míg a másik két nagy vidéki egyetemre, a pécsire és a debrecenire 13.483, illetve 13.404 hallgató jelentkezett.

Különösen az országosan csökkenő jelentkezéseket figyelembe véve örvendetes, hogy az első helyen Szegedre jelentkezők számát tekintve a korábbi évek csökkenési üteme lelassult: míg 2007-ben több mint 2500-zal kevesebben jelölték meg első helyen az SZTE-t mint 2006-ban, idén a csökkenés már csak 800 fő.

Keczer Gabriella sajtószóvivő