Sajtóarchívum

Az olasz nagykövet az egyetemen

2007. január 25.

Őexc. Paolo Guido Spinelli, az Olasz Köztársaság nagykövete 2007. január 25-én csütörtökön Szegedre érkezik Arnaldo Dante Marianaccival, az Olasz Nagykövetség Kulturális Tanácsosával. A nagykövet 16.00 órakor az Olasz Kulturális Központban találkozik az olasz oktatást folytató középiskolák igazgatóival és nyelvtanáraival. A találkozón az olasz nyelvoktatás jelenlegi helyzetéről, illetve az új lehetőségek kialakításáról lesz szó. Ezt követően a nagykövet találkozik Dr. Dékány Imrével, a Szegedi Tudományegyetem Rektorhelyettesével. Másnap, január 26-án, pénteken a délelőtti órákban Magyar Annával, a Csongrád Megyei Közgyűlés Elnökével, illetve Dr. Botka Lászlóval, Szeged Megyei Jogú Város Polgármesterével folytat megbeszélést Paolo Guido Spinelli és Arnaldo Dante Marianacci. Péntek délután 12.30 órakor a vendégek meglátogatják a kiskundorozsmai Orczy István Általános Iskolát, ahol megtekintenek egy olasz nyelvórát és részt vesznek egy virtuális városnézésen.