Sajtóarchívum

Magyarország felkészülése az Európai Unió elnöki feladataira

2007. május 08.

A Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának Európa-tanulmányok Központja keretében működő EUROPE DIRECT Szeged európai információs iroda „Magyarország felkészülése az Európai Unió elnöki feladatainak ellátására” címmel kerekasztal beszélgetést rendez 2007. május 10-én 15.30 órai kezdettel.

A beszélgetés résztvevői: PROF. DR. TRÓCSÁNYI LÁSZLÓ igazgató, SZTE ÁJK ETK; ÓDOR BÁLINT főosztályvezető, Országgyűlés Külügyi Hivatala, Európai Uniós Főosztály; DR. IVÁN GÁBOR szakállamtitkár, európai igazgató, Külügyminisztérium; DR. VÁRHELYI OLIVÉR főosztályvezető, Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium, Európai Uniós Jogi Főosztály; DR. BARANYAI GÁBOR főosztályvezető, Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium, Közösségi és Nemzetközi Főosztály. Levezető elnök: FÓRIS GYÖRGY, brüsszeli EU tudósító, a Bruxinfo internetes EU-tartalomszolgáltatás alapítója, Team Europe szakértő.

A kerekasztal beszélgetés előtt, 14 órakor sajtótájékoztatót tartanak az Europe Direct információs iroda működéséről, valamint a kerekasztal-beszélgetéshez kapcsolódódó témákról.

A rendezvény helyszíne: SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ, I. Előadó (alagsor) Szeged, Ady tér 10.

A rendezvényre és a sajtótájékoztatóra tisztelettel meghívjuk, megjelenésére számítunk.

A rendezvény részletes programja a csatolt dokumentumban található.

Keczer Gabriella sajtószóvivő