Sajtóarchívum

Jubileumi tanévnyitó ünnepség

2007. augusztus 29.

A Szegedi Tudományegyetem 2007. augusztus 31. 10.00 órakor tartja jubileumi tanévnyitó ünnepségét a József Attila Tanulmányi és Információs Központ Kongresszusi termében.

A rendezvényen részt vesz Jancsó Miklós kétszeres Kossuth-Díjas filmrendező, beszédet mond Manherz Károly, az OKM szakállamtitkára és Botka László polgármester.

A köszöntők és Dr. Szabó Gábor rektor ünnepi beszéde után díjátadások következnek, majd az esküt tett első éves hallgatókat Dr. Szabó Gábor rektor kézfogásával egyetemi polgárrá fogadja.

A jubileumi tanévnyitó ünnepségen megemléklezünk az egyetem egykori professzoráról, Szent-Györgyi Albertről, akit 70 évvel ezelőtt Nobel-díjjal tüntettek ki.

A tanévnyitó ünnepség után, 12 órakor sajtótájékoztatót tartunk a 3. szemináriumi teremben, melyen részt vesz Manherz Károly államtitkár és Szabó Gábor rektor.

A tanévnyitó ünnepségre és a sajtótájékoztatóra tisztelettel meghívjuk, megjelenésére számítunk.

Keczer Gabriella sajtószóvivő