Sajtóarchívum

Egyedülálló nanotechnológiai központ a SZTE-n

2006. december 11.

A Szegedi Tudományegyetem Dél-alföldi Élet- és Anyagtudományi Kooperációs Kutatási Központja (DEAK) Magyarországon egyedülálló Nanotechnológiai Oktató és Kutató Központot hozott létre a Természettudományi Kar Rerrich téri épületében. A laboratórium korszerű hátteret biztosíthat a Természettudományi Kar és a Mérnöki Kar képzéseihez, és lehetőséget teremthet az ipari partnerekkel közösen végezhető kooperáció kutatások bővüléséhez. A labotarórium létrehozásának és a műszerek beszerzésének anyagi hátterét a DEAK és a SZTE Környezet- és Nanotechnológiai Regionális Egyetemi Tudásközpontja közösen biztosította.

A laboratóriumot 2006. december 13-án adják át egy országos Nanotechnológiai Fórum keretében, melyen részt vesz többek között Dr. Szabó Gábor rektor, Nagy Sándor, Szeged Megyei Jogú Város stratégiai alpolgármestere és Prohorenko Alexander Szergejevics, az Orosz Köztársaság Magyarországi Kereskedelmi Kirendeltségének vezetője.

A rendezvény részletes programja a csatolt dokumentumban olvasható.

Az újságírókat 9.30-ra várjuk a Központba (Rerrich tér 1.), majd a laboratórium bemutatása után 10.00 órára a Nanotechnológiai Fórum megnyitójára a Szegedi Akadémiai Bizottság székházába (Somogyi utca 7.).

A rendezvényre tisztelettel meghívjuk, megjelenésére számítunk.

Keczer Gabriella sajtószóvivő