Sajtóarchívum

Döntés előtt a Mezőgazdasági Kar

2006. december 21.

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karának jövőjéről tartottak megbeszélést ma Hódmezővásárhelyen. A hallgatói normatíva drasztikus csökkentése és a hallgatói létszám visszaesése miatt nehéz helyzetbe került kar előtt két lehetőség áll: vagy önkormányzati fenntartású intézményként folytatja működését, vagy összeolvad a SZTE Mérnöki Karával. A tegnapi megbeszélésen Dr. Szabó Gábor rektor arról tájékoztatta a kar dolgozóit, hogy az egyetem támogatná a két kar fúzióját, ezzel ugyanis létrejönne a hatékony működéshez szükséges kritikus hallgatói és oktatói tömeg. Ily módon a kar jelentős hiányát le lehetne küzdeni, a régiónak pedig szüksége van az agrár-élelmiszeripari képzésre.

A végső döntést a kari tanács mondja ki január első hetében. Amennyiben az összeolvadás mellett határoznak, a SZTE Szenátusa februári ülésén hagyhatja jóvá a döntést. Az oktatás azonban júniusig mindenképpen a jelenlegi formában folyik.

Keczer Gabriella sajtószóvivő