Sajtóarchívum

Ezer hallgató az Összevont Egyetemi Nyílt Napon

2006. november 24.

Több mint ezer középiskolás diák vett részt a Szegedi Tudományegyetem 2006. november 23-i összevont nyílt napján. Az egyetem Tanulmányi és Információs Központjának kiállítási terében reggeltől késő délutánig álltak az iskolások rendelkezésére a karok képviselői, hogy személyesen is felvilágosítást adjanak a felmerülő kérdésekre. Itt nem csak a klasszikus képzési rendszerek - mint a Bölcsészettudományi vagy az Általános Orvosi Kar – tagjai vettek részt, hanem a Szegedi Tudományegyetem új karai, a Fogorvostudományi és a Mérnöki Kar is bemutatkozott. Nap közben a diákok a karok tájékoztató előadásain is részt vehettek, ahol az egyes szakok, képzések jellegzetességeiről, változásairól kaptak felvilágosítást, déltől pedig Szabó Gábor rektor, Homor Géza, oktatási igazgató, Dobi János, az SZTE Ságvári Endre Gyakorlógimnázium igazgatója és Füstöss Mónika, az Országos Felsőoktatási Információs Központ munkatársa tájékoztatta a diákokat a 2007-es érettségi és felvételi eljárásról, az Szegedi Tudományegyetem kínálta lehetőségekről, a diák- és tudományos életről. Szabó Gábor rektor kiemelte, hogy a Szegedi Tudományegyetem nemcsak a hazai felsőoktatási intézmények közül emelkedik ki tudományos és oktatási potenciáljával, hanem a világ egyetemei között is rangos helyet foglal el. „Önök közül várjuk az egyetem következő Nobel-díjasát!” – mondta a Szegedi Tudományegyetem rektora a főként a régió középiskoláiból: Zentáról, Kecskemétről, Szolnokról, Békéscsabáról érkezett hallgatóságnak.