Sajtóarchívum

Az Egyetem Napja

2006. november 10.

Az Egyetem Napjával véget ért a 85 éves szegedi felsőoktatáshoz kapcsolódó rendezvénysorozat 2006. november 10-én.

A SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban tartott Ünnepi szenátusülésen Prof. Dr. Szabó Gábor rektor, Dr. Manherz Károly szakállamtitkár és Dr. Botka László tartott beszédet. Ezt követően Doctor Honoris Causa Címet kapott Prof. Beck Mihály, Prof. Horst Bunke, Prof. Kiefer Ferenc és Prof. Arnold Schwartz. Senator Honoris Causa Címet adtak át Daniel Kluvanecnek. Pro Universitate Díjat kapott Dr. Forgács Tamás intézetvezető egyetemi docens (BTK) és Dr. Németh József egyetemi docens (TTK). Klebelsberg Kunó Díjat adományozott az egyetem Balázs Mihály egyetemi tanárnak (BTK), Dobozy Attila akadémikusnak (ÁOK), Molnár Imre emeritus professzornak (ÁJTK) és Szemere György emeritus professzornak (ÁOK).

Prof. Dr. Szabó Gábor ünnepi beszéde és a díszdoktorok laudációja a csatolt dokumentumokban olvasható.

Keczer Gabriella sajtószóvivő