Sajtóarchívum

Sajtóközlemény - árvízvédelem

2006. április 20.

Szeged városában – a Tisza áradása miatt – bevezetett árvízvédelmi intézkedések érvényre juttatása szükségessé tette, hogy a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar „veszélyeztetett épületeinek”, mélyen fekvő pontjain a vízszivárgásokat folyamatosan figyeljük. Ennek érdekében az egyetem árvízvédelmi veszélyeztetettség időszakára létrehozott operatív csoportja megszervezte a Tisza parton lévő épületek folyamatos ellenőrzését, melyeket óránként hajtunk végre. A hatékonyabb végrehajtás érdekében az ATIKÖVIZIG munkatársai bevonása mellett az Általános Orvostudományi Kar Karbantartási Üzem valamint a Biztonságszervezési Osztály állománya hajtja végre a feladatokat. A védekezési munkálatok megkezdése óta, április 12-től a mai napig az Általános Orvostudományi Karhoz tartozó klinikai épületek mélyen fekvő pontjain nem észleltünk vízszivárgásokat. Amennyiben a fent említett területeken jelentős változás áll be, tájékoztatjuk a sajtó képviselőit.