Sajtóarchívum

SZTE Innovációs Workshop

2013. március 14.

A tavalyi évben első alkalommal került megrendezésre az SZTE Innovációs Nap. A jelenlévő több mint 120 vendég visszajelzései alapján úgy ítéltük meg, a Szegedi Tudományegyetemnek érdemes minden évben rendeznie egy ilyen eseményt, ami az innováció iránt érdeklődő belső kör mellett a társegyetemek technológia transzferben tevékenykedő kollégáit, és a vállalati partneri kört is megszólítva, látványos kiállítás, és aktuális témákhoz kapcsolódó előadások segítségével mutatja be az Egyetem innovációs tevékenységét. Mindezeket figyelembe véve 2013. március 21-én csütörtökön rendezzük meg az idei SZTE Innovációs Workshopot.

Az eseményre várunk minden érdeklődőt különös tekintettel az Egyetemi belső kört, oktatókat, hallgatókat és a társegyetemek technológia transzfer irodájának munkatársait valamint a vállalati partnereket.

A workshop helyszíne:

SZTE Tanulmányi és Információs Központ

A workshop időpontja:

2012. március 21.

A workshop programja:
12:15 – 13:30 I. SZEKCIÓ: INNOVATIVITÁS ÉS VÁLLALKOZÁS

12:15 – 12:35 Magyar start-up sikerek nemzetközi szinten - Bodor Adrienn, design manager, ThinkInvisible.com

12:35 – 12:55 Az egyetemi vállalkozó mint a spin-off lelke - Dr. Imreh Szabolcs, egyetemi docens, Szegedi Tudományegyetem

12:55 – 13:15 Kreativitás és innovativitás családi vállalkozásokban - Farkas Gergely, egyetemi tanársegéd, Szegedi Tudományegyetem

13:15 – 13:30 Kérdések, hozzászólások

13:30-14:45 EBÉD+ INNOVÁCIÓS BEMUTATÓK MEGTEKINTÉSE

14:45 – 16:15 TECHNOLÓGIA TRANSZFER KEREKASZTAL

14:45 – 15:00 Üzleti kihívások a biotechnológiában az USÁ-tól Japánig - Duda Ernő, vezérigazgató, SOLVO Biotechnológiai Zrt.

15:00 – 15:15 Tudástranszfer és ami mögötte van – Állandók és változók a szellemi tulajdonjog területén - Dr. Görög Márta, egyetemi docens, Szegedi Tudományegyetem

15:15 – 16:15 Kerekasztal beszélgetés

11:45 – 16:15 INNOVÁCIÓS BEMUTATÓK

Beau Visage - Arcbőréletkor-mérő készülék

Mobil-felcser – Online beteglogisztikai szoftver

„Innovációs-cukorka” kóstolás

Lángoló jég - Gázhidrát bemutató

SZTE IT – Úttörő szoftvertechnológiai megoldások

Mágikus hidrokolloid – Innovatív élelmiszer bemutató

A gyógyító kapcsolat – Kommunikációs és interakciós szint mérés

16:15-16:30 ZÁRSZÓ

Az esemény regisztrációhoz kötött, a konferenciacsomag és a konferenciaebéd csak a regisztráltak számára biztosított. A kiállítások és az előadások regisztráció nélkül is bárki számára megtekinthetőek.

Regisztrálni 2013. március 18-ig lehet a www.u-szeged.hu/innovaciosnap oldalon!

Várunk minden kedves érdeklődőt!

Az SZTE Innovációs Workshop TÁMOP-4.2.3.-12/1/KONV-2012-0035 számú, „Tudományos eredmények elismerése és disszeminációja a Szegedi Tudományegyetemen” című pályázat keretein belül valósul meg.

uszt_logo_rgbInfoblokk3_ESZA