Sajtóarchívum

Kihívás Napjára

Időpontja: 2024. május 29. (szerda) 9:00 óra

Helyszíne: SZTE Rektori Hivatal átriuma

(Szeged, Dugonics tér 13.)

A Magyar Szabadidősport Szövetség által szervezett és megrendezett Kihívás Napja célja a mozgásra, sportolásra és az egészséges életmódra ösztönzés. Az 1982-ben Kanadából induló Kihívás Napja hamar meghonosodott Európában és szerte a világon. Magyarországon 1991 óta tart a vetélkedés a legsportosabb címek elnyeréséért. A Szegedi Tudományegyetem második alkalommal csatlakozik a kezdeményezéshez.

Az eseményen 9:00 órakor az érdeklődő újságíróknak interjút ad:

Fekete György, az SZTE IKIKK Harmadik Missziós Fejlesztések Klaszter Sport és Egészség Fejlesztési Program vezetője

Az SZTE Dugonics téri főépületében ezen a napon tollaslabdázhatnak, pingpongozhatnak, csocsózhatnak, dartsozhatnak a dolgozók, illetve részt vehetnek mobility tréningen vagy irodai gerinctornán. A részletes program itt érhető el.