Sajtóarchívum

tisztelettel meghívja Önt a

EUGLOH Szövetség éves találkozójára

Időpontja: 2024. június 13. (csütörtök) 9:00 óra

Helyszíne: SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ, kongresszusi terem

(Szeged, Ady tér 10.)

A „European University Alliance for Global Health”, vagy röviden EUGLOH egy 9 egyetemből álló szövetség, melynek célja a globális egészség fejlesztése interdiszciplináris tudományokon keresztül. A szövetség tagjai minden évben összegyűlnek, hogy személyes megbeszéléseken és szakmai konferencián vegyenek részt.

Idén városunk és a Szegedi Tudományegyetem ad otthont a találkozónak, amelyen a szövetség tagjai, egyetemünk vezetői, a Pasteur Intézet és a WHO képviselői, valamint Karikó Katalin és Anne L’Huillier Nobel-díjas kutatók is részt vesznek.

Felhívjuk figyelmüket, hogy a program végig angol nyelvű. A sajtónyilvános eseményeken külön interjúk készítésére nem lesz lehetőség.

Program:

8:00-9:00: Regisztráció

8:15-8:45: Karikó Katalin dedikálja könyvét (Áttörések – Életem és a tudomány) a Karikó Katalin útja a Nobel-díjig és tovább című kiállításon

9:00-9:25: Köszöntőt mond

- Prof. Dr. Rovó László, az SZTE rektora

- Prof. Dr. Dag Rune Olsen, a EUGLOH elnöke

- Prof. Dr. Sandrine Lacombe, a EUGLOH koordinátora

9:25-10:45: Beszédet mondanak a 2023-as év Nobel-díjazottjai, valamint a Nemzetközi Diákszövetség két elnöke. A beszélőket Prof. Dr. Széll Márta méltatja.

Diákszemmel – egy EUGLOH sikertörténet (Nemzetközi diákszervezet) - María Pilar Moracho Torija (Alcalái Egyetem)
Florabelle Cabarrubias (Szegedi Tudományegyetem)
Katalin Karikó
Attoszekundumos fényimpulzus és az elektronok - Anne L’Huillier

A beszédeket egy kerekasztal-beszélgetés követi, melynek során Florabelle Cabarrubias (Szegedi Tudományegyetem) és Divyanshi Divyanshi (Szegedi Tudományegyetem) beszélgetnek a Nobel-díjas kutatókkal. A beszélgetés végén a közönségnek is lehetőséget biztosítunk a kérdések feltételére.

10:45-11:15: kávészünet, csoportkép készítése a EUGLOH Szövetség tagjairól

11:15-12:20: Plenáris ülés, melyet Anna Baumer Machado (Szegedi Tudományegyetem) és Prof. Dr. Széll Márta (Szegedi Tudományegyetem) vezetnek.
- Felkapott témák a globális egészség területénRobb Butler, WHO Európai Regionális Iroda fertőző betegségekért, klímaváltozásért és környezetegészségügyért felelős igazgatója

- Felkapott témák a globális egészség területén – Az elhízás és a 2-es típusú cukorbetegség forradalmi gyógyszerei: áttörés Uruguay-banCarlos Batthyány, a montevideói Pasteur Intézet ügyvezető igazgatója

- „Globális egészség, migráció és álhírek: egy európai projekt tanulságai” – Prof. Silvia Melo-Pfeifer (Hamburgi Egyetem)

Zárszó:

Prof. Dr. Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora, valamint Dr. Bóka János európai ügyekért felelős miniszter.