Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - 6. „Kínai út és övezet ifjúsági angol nyelvi beszédverseny” magyarországi döntőjére

2024. június 04.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt az

A 6. „Kínai út és övezet ifjúsági angol nyelvi beszédverseny” magyarországi döntőjére

Időpontja: 2024. június 7. (péntek) 14:30 óra

Helyszíne: SZTE Rektori Hivatal

(Szeged, Dugonics tér 13.)

A verseny neve "The 6th China Daily Belt and Road Youth English Speaking Competition" (BRESC) Hungarian Qualifying Competition, a 6. „Kínai út és övezet ifjúsági angol nyelvi beszédverseny” magyarországi döntője. A BRESC házigazdája Kína vezető angol lapja, a China Daily, a magyarországi döntőt pedig a 21. Century Media, a Shanghai International Studies University (SISU) és a Szegedi Tudományegyetem Konfuciusz Intézete rendezi.

A megmérettetés során a versenyzők elmondják beszédüket "Civilizációk: Összecsapás és együttélés" témában, majd a kérdésekre válaszolnak, illetve egy mini rögtönzött beszédet is előadnak.

A győztes képviseli Magyarországot a globális döntőben, valamint kulturális túrán vehet részt Kínában.