Sajtóarchívum

Zirzen Janka ösztöndíjátadó ünnepségre

Időpontja: 2024. március 26. (kedd), 11:00 óra

Helyszíne: SZTE Rektori Hivatal, díszterem

(Szeged, Dugonics tér 13.)

Második alkalommal vehetik át a Szegedi Tudományegyetem pedagógushallgatói a Zirzen Janka ösztöndíjat. Ebben a félévben 50 hallgató érdemelte ki az 5 hónapon keresztül folyósított havi 100 ezer forintos ösztöndíjat.

A magyar pedagógia kiemelkedő alakjáról elnevezett ösztöndíjprogram közvetlen kedvezményezettjei azok az egyetemre frissen belépő, pedagógusképzésben hallgatói jogviszonnyal korábban még nem rendelkező diákok, akik a 2023/2024-es felvételi eljárásban első helyen jelentkeztek a Szegedi Tudományegyetem valamely nappali tagozatos pedagógusképzésére. Újra pályázhattak azok a hallgatók is, akik az előző félévben elnyerték az ösztöndíjat, hiszen az egyetem célja felmenő rendszerben támogatni a jövő pedagógusait.