Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - a SZÍVSN Országos Betegegyesület és az SZTE kardiológiai szűrőnapjára

2024. március 21.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt a

SZÍVSN Országos Betegegyesület és az SZTE kardiológiai szűrőnapjára

Időpontja: 2024. március 23. (szombat) 8:00-15:00 óra

Helyszíne: SZTE SZAKK Petri Gábor Klinikai Tömb, magasföldszint

(Szeged, Semmelweis utca 8.)

A SZÍVSN Országos Betegegyesület és a Szegedi Tudományegyetem kardiológiai részlege térítésmentes szív- és érrendszeri szűrővizsgálatra invitálja a pácienseket. A meghirdetett szűrővizsgálatok: vércukor, koleszterin, testsúly, haskörfogat mérése, vérnyomás, véroxigénszint, EKG ritmus ellenőrzés. Kardiológus szakorvos értékeli ki az eredményeket, ami alapján rizikóbecslés történik, hogy milyen mértékben van kitéve a páciens egy kardiovaszkuláris megbetegedésnek.

A szűrőnapra akkora az érdeklődés, hogy az előzetes regisztráción minden hely betelt. Az esemény egy országos kampány része. A szűrés folytatódik, idén még három alkalommal lesz lehetőség részt venni a vizsgálatokon.