Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Coursera for SZTE Lighthouse 2.0 együttműködés sajtónyilvános ünnepélyes aláírására

2023. január 19.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt a

Coursera for SZTE Lighthouse 2.0 együttműködés

sajtónyilvános ünnepélyes aláírására.

Időpontja: 2023. január 23. (hétfő) 10:00 óra

Helyszíne: Szegedi Tudományegyetem Rektori Hivatal, Díszterem

(Szeged, Dugonics tér 13.)

A sajtótájékoztatót tartja:

Prof. Dr. Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora,

Jeff Maggioncalda, a Coursera ügyvezető igazgatója,

Dr. Fendler Judit, a Szegedi Tudományegyetem kancellárja,

Prof. Dr. Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetemért Alapítvány elnöke.

A világ vezető oktatási platformja, a 2012-ben alapított Coursera ma a világ legnagyobb online oktatási felülete, ahol 275 felsőoktatási intézmény és vállalat legjobb képzései érhetők el – többek között a Yale, a John Hopkins Egyetem, a Google és az IBM kínál digitális tanfolyamokat, amelyek az egyetem vagy a vállalat igazolásával zárulnak. A Courserán 100 milliónál többen tanulnak.

A Szegedi Tudományegyetem és a Coursera kapcsolata 2020 tavaszán kezdődött, amikor a Coursera ingyenes licencekkel támogatta az SZTE átállását a COVID járvány miatti online oktatásra. Az elmúlt három évben 2500 licenc segítségével fértek hozzá az egyetem hallgatói, oktatói és munkatársai a felülethez.

2023-tól a Coursera és az SZTE együttműködése új lendületet kap: az SZTE minden polgára számára egyidejűleg elérhető lesz a Coursera a licencek számának növelése miatt, azaz a világ legjobb egyetemeinek és vezető vállalatainak tananyagai korlátozás nélkül épülhetnek be a szegedi képzésekbe. Európában először magyarországi egyetemmel köt ilyen jellegű, átfogó együttműködést a világ vezető oktatási platformja. Ez a magyar felsőoktatási fejlesztési folyamatok és a Szegedi Tudományegyetem kiválóságának elismerése.

A sajtóeseményen Jeff Maggioncalda, a Coursera ügyvezető igazgatója, angol nyelvű előadásában mutatja be az együttműködés részleteit, a felsőoktatás fejlődésének globális tendenciáit és a munkaerőpiaci változások jellemzőit.

Az angol nyelvű eseményre tisztelettel várjuk a sajtó képviselőit!

Részvételi szándékát kérjük, hogy a sajto@szte.hu email címen 2023. január 20-án, pénteken 10:00 óráig jelezze.