Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - A Start, Start Plusz és a Zirzen Janka ösztöndíjak átadó ünnepségére

2023. november 03.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt a

Start, Start Plusz és a Zirzen Janka ösztöndíjak átadó ünnepségére.

Időpontja:
2023. november 7. (kedd) 12:00 óra

Helyszíne: SZTE Rektori Hivatal, díszterem

(Dugonics tér 13.)

Egyedülálló lehetőséget kínál a hazai egyetemek között a Szegedi Tudományegyetem az új hallgatói részére: a 2023/24-es tanévben mintegy 80 millió forinttal támogatja az intézmény a felsőoktatási tanulmányaikat kezdő fiatalokat különböző ösztöndíjak révén.

A 2018 óta minden tanévben meghirdetett START ösztöndíj egyszeri 50 és 150 ezer forint közötti juttatást jelent azoknak a kiemelkedő tanulmányi eredménnyel rendelkező hallgatóknak, akik első helyen jelölték meg az SZTE valamely alap-, osztatlan vagy mesterképzését a felvételi eljárás során. A szintén egyszeri, 50 ezer forintos támogatást jelentő START PLUSZ ösztöndíjjal elsősorban a határon túli, de Magyarországon érettségiző, illetve újraérettségiző jelentkezőit segítette az egyetem. A START ösztöndíjakat összesen 840 hallgató nyerte el.

Kiemelt, tehát 150 ezer forintos Start ösztöndíjat és ingyenes kollégiumi elhelyezést érdemeltek az OKTV Tehetséggondozó Program részeként az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen korábban eredményesen szereplő hallgatók.

Speciális pedagógus életpályamodellt kínál az először meghirdetett Zirzen Janka ösztöndíjprogram, amelyet a Gál Ferenc Egyetemmel közösen alapított a Szegedi Tudományegyetem. A felmenő rendszerben induló program célja, hogy növeljék a pedagógusképzésben résztvevő hallgatók számát, illetve segítsék elindulásukat és pályán maradásukat. Az 5 hónapon keresztül folyósított havi 100 ezer forintos ösztöndíjban 50 hallgató részesül ebben a szemeszterben.

A díjátadó ünnepségen a mintegy ezer ösztöndíjast képviselő hallgatókat Prof. Dr. Gellén Klára oktatási rektorhelyettes és Prof. Dr. Badó Attila, az ösztöndíjakat koordináló SZTE Junior Akadémia elnöke köszönti.