Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - az Ex libris Prehoffer - a legújabb muzeális könyvritkaságok az SZTE Klebelsberg Könyvtárban című kiállítás megnyitójára

2023. november 06.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt az

Ex libris Prehoffer – a legújabb muzeális könyvritkaságok az SZTE Klebelsberg Könyvtárban című kiállítás megnyitójára

Időpontja:
2023. november 7. (kedd) 14:00 óra

Helyszíne: SZTE Klebelsberg Könyvtár BiblioTéka Kiállítótér

(Ady tér 10.)

A megnyitón köszöntőt mond Dr. Nagy Gyula, az SZTE Klebelsberg Könyvtár főigazgatója és Dr. Fendler Judit, a Szegedi Tudományegyetem kancellárja.

A megnyitót követően 15 órától Szőkefalvi-Nagy Erzsébet könyvtárnok A Prehoffer-hagyaték. Könyvtörténeti ritkaságok sublótfiókok mélyéről címmel tart előadást a könyvtár AudMin előadóterében.

A régi, hódmezővásárhelyi katolikus családban született és nevelkedett Prehoffer István tanulmányai elvégzése után Makón telepedett le. Állatorvosként praktizált, igen széles érdeklődési kör és értelmiségi magatartás jellemezte. Szívesen zongorázott, kedvelte a művészeteket. Olvasmányait tekintve leginkább a történettudományban szeretett elmélyülni. A nevét viselő, jelenleg mintegy negyven művet tartalmazó, negyvenhat darabból álló kollekciót az 1950-es években antikváriumokban vásárolta. A túlnyomórészt történettudományi, filozófiai témájú nyomtatványok között a magyar történelemmel foglalkozó példányok kiemelt helyet foglalnak el.