A Szegedi Tudományegyetem
tisztelettel meghívja Önt az
EFOP-4.2.1-16-2017-00014 projekt ünnepélyes projektzáró rendezvényére és a
Banga Ilona Egészségtudományi Képzési Központ
névadó ünnepségére.
Időpontja: 2023. november 21. (kedd) 11:00 óra
Helyszín: Északi Klinikapark, Szeged, Szőkefalvi Nagy Béla utca 6.
(régi Sebészeti Klinika)
A névadó ünnepségen részt vesz, beszédet mond:
Prof. Dr. Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora;
Dr. Fendler Judit, a Szegedi Tudományegyetem kancellárja;
Prof. Dr. Kónya Zoltán, az SZTE rektorhelyettese – Innovációs díjak átadása;
Prof. Dr. Lázár György, az SZTE Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar dékánja;
Prof. Dr. Baló-Banga József Mátyás úr, Banga Ilona fia.
Az épületben körbevezetést tart Prof. Dr. Boros Mihály, az Orvosi Készségfejlesztési Központ igazgatója
A Szegedi Tudományegyetem új oktatási és kutatási központjának épületében az SZTE hallgatói, oktatói, rezidens orvosai és szakorvosai, egészségügyi szakdolgozói a legmodernebb környezetben ismerkedhetnek meg az egészségügyi alap- és szakképzések során alkalmazott csúcstechnológiákkal. A mintegy 8,4 mrdFt-ból megvalósult beruházás eredményeként 2023. szeptemberétől elkezdődött a rendszeres, tanrendi oktatás az egykori Sebészeti Klinika közel 10 ezer négyzetméteres, megújult tömbjében.
A multifunkcionális oktatási infrastruktúra a „SKILL” képzést, azaz a gyakorlati készségfejlesztés céljait szolgálja, ahol szimulációs, biztonságos körülmények között lehet megteremteni az elméleti és gyakorlati oktatás egységét, a legfontosabb egészségügyi beavatkozások részletei megismerhetők és a szükséges kompetenciák megszerezhetők. A további, speciális igényeknek megfelelően kialakított egységek – többek között a szimulációs hallgatói-műtéttani részek, a cadaver műtő és a Mikrosebészeti Oktató Centrum – új, nemzetközi szintű képzési programok feltételeit is biztosítani fogják a Szegedi Tudományegyetemen. A készségfejlesztési lehetőségek mellett jelentős teret kapott maga az elméleti oktatás is, az előadó és szemináriumi termek, az épület oktatástechnikai rendszerei lehetővé teszik a távoktatást, az e-learning kiterjesztését, valamint az előadások és gyakorlatok rögzítését, kiértékelését is.
A beruházás az EFOP-4.2.1-16 azonosító számú projektben valósult meg, a felsőoktatási tevékenységekhez szükséges infrastruktúra és eszközállomány fejlesztésére, modernizálására biztosított forrás felhasználása eredményeként.
Az eseményen az SZTE Innovációs Díjait is átadják.