Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Tanítsunk Magyarországért! országos program ötödik szegedi táborába

2023. szeptember 13.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt a

Tanítsunk Magyarországért! országos program ötödik szegedi táborába.

Időpontja: 2023. szeptember 16., szombat

Helyszíne: Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar

(Szeged, Hattyas sor 10.)

A Nemzeti Tehetség Központ által koordinált Tanítsunk Magyarországért! program célja, hogy egyetemista hallgatók egy féléves egyetemi kurzus elvégzése után, a dél-alföldi régió kistelepülésein, általános iskolákban heti 4-6 órában mentoráljanak 3-5 fő, 5-8. osztályos diákot, felmenő rendszerben. A szegedi táborában 181 egyetemi hallgató gyakorlati feladatokkal, különböző tréningeken készül fel arra, hogy több mint 500, vidéki településen élő diákot mentoráljon a félév során. A tábor első napját szeptember 16-án tartják az SZTE JGYPK Hattyas sori épületeiben. Az egyetemi hallgatók az egyes műhelymunkákon csoportokra bontva különböző csapatépítő és szituációs feladatokat, gyakorlatokat próbálnak ki, felkészülnek a mentorálásra.

Program:

8:30-8:45 – Oktatók, hallgatók gyülekezése, regisztráció csoportbeosztás

8:50-9:00 – Köszöntés

9:10-13:00 – Műhelymunka I-II. (külön termekben)

10:50-12:00 – Kávészünet csoportbontásban

12:00-14:00 – Ebéd csoportbontásban

12:10- 12:40 – Interjúlehetőség Dr. habil Újvári Edittel (igazgató, SZTE Junior Akadémia; szakmai felelős, SZTE-TM program; mentortanácsadó oktató). A nap folyamán további mentortanácsadó oktatókkal és hallgatókkal is készíthető interjú.

14:00-16:00 – Műhelymunka III.