Sajtóarchívum

nemzetközi hallgatók gólyaesküjére.

Időpontja: 2023. szeptember 8. (péntek) 18:00 óra

Helyszíne: Szegedi Tudományegyetem Rektori Hivatal előtti tér

(Szeged, Dugonics tér 13.)

A 2023/24-es tanév felvételi és beiratkozási statisztikái alapján több mint 1200 új külföldi hallgató kezdheti meg tanulmányait a Szegedi Tudományegyetem idegen nyelvű képzésein. A különböző ösztöndíjprogramokkal érkező és a fizetős képzéseken részt vevő diákokat szeptember 6. és szeptember 8. között háromnapos rendezvénysorozatra várja az SZTE.

Az orientációs rendezvényen a diákok megismerkedhetnek mentoraikkal, informálódhatnak a hallgatói szolgáltatásokról. A rendezvényen megjelennek az SZTE szolgáltató egységei, többek között az SZTE Alma Mater, az SZTE Karrier Iroda, az Idegennyelvi Kommunikációs Intézet, az American Corner, az Életvezetési Tanácsadó Központ és a Sportközpont. Az elsőéves hallgatók azt is megtudhatják, milyen lehetőségeket kínálnak a EUGLOH és a Coursera programok.

A héten egyéb programok is segítik a külföldi hallgatók beilleszkedését: csapatépítő játékok, információs előadások, a gólyaeskü, és az azt követő Welcome Party a JATE Klubban.

Az esemény szeptember 8-án, pénteken a nemzetközi hallgatók gólyaesküjével zárul. A Dugonics téren 18 órakor Prof. Dr. Széll Márta, a Szegedi Tudományegyetem stratégiai rektorhelyettese köszönti a hallgatókat.